LG G Watch R W110

300 g

• , zakúpené v SUNNYSOFT.sk

• Android Wear je sikovenjsi ako predosle systemy vyrobcov, aj ked stale ma svoje muchy
    • Dizajn je vyborny
    • Kozeny remienok posobi v celku lacno
    • Tie biele ciferniky si mohli odpustit, tiez to posobi lacnejsim dojmom
    • Android wear ma stale svoje muchy

Momentalne najkrajsie a asi aj najlepsie smart watch na trhu a to stale za cenu okolo 250 eur. Krajsie su len LG G Watch Urbane LTE ktory ale nie su android wear. Obycajne Urbane uz posobia menej robustne a prilis retro. Huwei maju dobry dizajn ale tiez dost staromodny dizajn. Kto ma rad velke hodinky ktore su aj mierne sportove nema na vyber. V buducnosti snad budu hodinky ktore vyzeraju ako Urbane LTE aj s android wearom.

Vykon je dostatocny, ovladanie dobre, moznost dorobenia si vlastnych apiek pomocou autowear je slusna, aj ked je to komplikovanejsie ako tasker na mobile.

• , zakúpené v Shoppie.sk

spokojnosk velka ..

300 g

Chytré náramkové hodinky LG G W110 R sú presne to, čo potrebujete. Robustné a vyrobené z veľmi kvalitných materiálov sú odolné a zaručujú dlhú životnosť. Ohromí vás vysoko kvalitný 1.3 palcový P-OLED display, ktorý poskytuje kryštálovo čistý obraz a to pri akýchkoľvek svetelných podmienkach či uhloch pohľadu. Dizajnovo sú tieto hodinky vo veľmi elegantnom prevedení a vďaka možnosti prispôsobenia ich farby a dizajnu ciferníka ste vždy v jednom kroku s novými trendmi. LG G Watch R sú vybavené operačným systémom Android Wear a disponujú mnohými funkciami ako predpoveď počasia, navigácia, prehľad investícií, pripojenie k sociálnym sieťam, plánovanie úloh či vyhľadávanie informácií pomocou Googlu a samozrejme nechýba ani obľúbený spoločník nadšencov fitnes, digitálny detektor pohybu a merač tepu. To všetko a omnoho viac získate s hodinkami LG G Watch R.

• , zakúpené v SUNNYSOFT.sk

• Krasny design
    • velmi lahke
    • odladeny system
    • VELMI navykove :)
    • vrelo odporucam pri behani (endomondo)
    • netlacia na zapasti
    • vsetky notifikacie pekne vyskakuju (gmail, facebook, pocasie)
    • "ok google" funguje velmi spolahlivo. (pocasie, kroky)
    • velmi prehladne pre Endomondo. vsetky informacie sa daju nastavit.
    • monitor tepu funguje spolahlivo aj ked niekedy su hodnoty nepravdive
    • Naozaj krasny a ostry display
    • monitor tepu obcas pri stalej zatazi klesne na hodnotu 60 aj ked udrzujem stale tempo.
    • Kedze je to nova hracka tak baterka vydrzi ledva den. ale to je tym ze stale to zapinam takze az taka chyba to nieje zariadenia ako pouzivatela ;)

Na tieto hodinky som poskuloval uz od vtedy co vysli. Stali troska viac ako som chcel ale nelutujem! Aj drahsie hodinky predsa stoja tolko ked nie viac. Niekto moze namietat na vydrz ale ked si clovek uvedomi ze co kazdy robi vecer ked pride domov? nedavate si ich nahodou z ruky dole? nieje jedno ci ich date na stol alebo na dockinu na stole? vecer dam na dockinu a rano ich berem plne nabite a pripravene na cely den. Je to velmi dobry pomocnik. Casto mi chodia maily a takto si ch viem precitat bez toho aby som musel vyberat telefon. Kupil som si ich aj hlavne kvoli behaniu a beha sa mi s nimi vazne skvele. presne viem kolko bezim aku mam rychlost. Obcas je to vyborne aby ste si vedeli ako rozlozit sily. Stoja sice troska vela ale zato vela poskytuju. Je fajn mat moznost si menit vzhlad hodiniek, takto mate skoro stale nejake nove ;)

• , zakúpené v Shoppie.sk

spokojnosk velka ..

• LG G Watch R jsou prvními chytrými hodinkami s Android Wear, jež nabízí zcela kulatý displej. Krom toho sází na velmi povedený a prémiový design, uživatelsky vyměnitelné pásky a nejnovější Android Wear 5.0. Za kvalitu a prestiž si však připlatíte, za necelých 7 tisíc korun ovšem dostanete to nejlepší mezi chytrými hodinkami.

Zobraziť video recenziu

• Dizajn
    • Spracovanie
    • Vývoj Android Wear

Hodinky používam 2 týždne. Ak mám začať dizajnom, je to čisto subjektívna vec. Mne osobne sa hodinky veľmi páčia. Vyzerajú naživo krajšie, ako na fotkách. Výhoda je, že hodinky sa hodia ako k športovému oblečeniu, tak aj pre biznis triedu. V oboch prípadoch sadnú na ruku ako vhodný a štýlový doplnok. Ak mám zabrdnúť do porovnania s Moto 360, tie by som pravdepodobne do posilňovne nezobral. Ale nech si každý vyberie, čo chce.
    Remienok je z tvrdej kože. Na prvý hmat ide až o takú surovú kožu, ale výhoda je, že na nej nevidíte každý škrabanec, niečo vydrží.
    Hodinky si neviem predstaviť na ženskej ruke. Ide o chlapskú vec. Moto 360 v striebornom prevedení by na ženskej ruke mohli vyzerať oveľa prirodzenejšie.

Teraz k funkčnosti. Prostredie hodín je skutočne plynulé a svižné. K dispozícii sú rôzne motívy hodín, ďalšie je možné doinštalovať z obchodu Play. Na slnku je viditeľnosť perfektná už na prvom stupni kontrastu (zo šiestich!), a to som hodiny skúšal na ostrom slnku, ktoré presvitalo do kabíny lietadla.

Osobne som hodiny využíval najmä ako notifikačné centrum. Čítanie sms a mailov je veľmi príjemné, nemusíte vyberať telefón z vrecka. K plusom patrí aj prijímanie a odmietanie hovorov. Telefonovať cez hodinky nemôžte (alebo aspoň som neprišiel na to, ako sa to robí). Mikrofón hodinky obsahujú, ale reproduktor nie. Takže Knight Rider sa nekoná :) Horšie je to s odpoveďami na sms a maily. Všetko funguje bohužiaľ cez hlasové príkazy. Nejde ani tak o to hovoriť na hodinky po anglicky. Osobne vidím problém v tom rozprávať na hodinky niekde na verejnosti alebo nebodaj v MHD. Tento štýl nie je moja šálka kávy. Odpovede by pritom išli vyriešiť cez malú klávesnicu na obrazovke. Takto je napríklad riešený internetový prehliadač, ktorý je možné do hodiniek doinštalovať. Netvrdím, že ide o úplne najpohodlnejšie písanie, ale je prekvapivo dobre riešené a na krátke zadávanie textu postačuje. Možno existuje dodatočná (platená) aplikácia na sms a maily, ktorá odpovede cez textové zadávanie na hodinkách umožňuje, neskúšal som.

Veľmi pozitívne hodnotím aj kalendár. Fungujem na pripomienkach a hodiny pekne zobrazujú nasledujúcu udalosť a zavibrujú, keď pripomienka nastane.

Z ďalších funkcii je zaujímavý krokomer. Meranie tepu beriem s rezervou. Praktická aplikácia je Find My Phone a Google Keep. Aplikácií na Google Play neustálne pribúda, je z čoho vyberať.

Čo sa týka batérie, najviac je ovplyvňovaná režimom zobrazenia displeja. Môžete si navoliť stále zapnutý displej, alebo režim vypnutého displeja s jeho manuálnym budením. Pri stále zapnutej obrazovke sa výdrž skracuje o cca pol deň. Na druhej strane zase ide o praktickejšie využite hodín. Stále vidíte, aký je čas a stále vidíte pripomienky. Pri vypnutej obrazovke si hodiny musíte manuálne budiť stlačením bočného tlačidla, alebo poklepaním po obrazovke. Tu musím podotknúť nie veľmi dobre spracované gesto automatického rozsvietenia displeja pri zdvihnutí ruky a kontroly času. Takmer nikdy nefunguje správne, málokedy sa displej rozsvieti vtedy, kedy chcem skontrolovať čas.
    Celkovo mi hodiny vydržia od 2 do 3 dní. Nabíjanie trvá cca 1,5 hodiny.

Hodinky hodnotím pozitívne. Niekto môže namietať na vysokú cenu, mne príde adekvátna. Mechanické hodinky stoja bežne okolo 200€ (a vyššie). Keď uvážim ostatné prídavné funkcie oproti mechanickým hodinkám, ide o dobrú ponuku. Android Wear sa vyvíja, určite prinesie nové funkcie. Asi najväčšiu slabinu vidím v batérii. Musíte počítať z dvojdenným nabíjaním.

• Netroufám si říci, jaké mají být dokonalé chytré hodinky, ale pokud bych měl ze všech dosavadních vybrat pouze jedny, pa...

Zobraziť celú recenziu na mobilizujeme.cz